Najlepsze darmowe antywirusy

By Październik 30, 2014Wirusy

Antywirus to jeden z tych programów, które absolutnie musisz mieć w swoim komputerze. Oczywiście, są i tacy, którzy lubią igrać z losem i wcale ich nie instalują. Jednak nie jest to zbyt mądre posunięcie. Samodzielnie w większości przypadków nie będziesz potrafił ocenić czy Twój komputer jest zainfekowany. Chyba, że jesteś wyjątkowo czujnym informatykiem. Programów, chroniących przed wirusami jest na rynku naprawdę wiele. Część z nich jest bezpłatna, w inne będziemy musieli zainwestować. Wtedy zapewniają nam skrupulatniejszą ochronę.
Które z darmowych programów antywirusowych warto rozważyć?
1. Avast Free Antivirus
Prawdopodobnie najpopularniejszy darmowy antywirus jaki istnieje. Poleci Ci go olbrzymia większość Twoich znajomych. Nic dziwnego. Jest bardzo intuicyjny, łatwy w obsłudze, ma ładny interface i po prostu się sprawdza. Ponadto nie spowalnie pracy naszego systemu, co jest częstą przypadłością cięższych wersji.
2.. AVG Free Antivirus
Solidny program z wieloma funkcjami i udogodnieniami. Zawiera się w nim oczywiście system antywirusowy, skaner poczty, ochrona przeciwkradzieżowa, skaner linków i inne. To wszystko zapewnia CI bezpieczeństwo za każdym razem, gdy jesteś online. Na pierwszy rzut oka program wygląda może nieco skomplikowanie, aczkolwiek jest bardzo intuicyjny i z pewnością szybko nauczysz się jego obsługi.
3. Avira Free Antivirus
Kolejny bardzo popularny program. Ciągle ma na oku stan Twojego komputera, monituruje to, co się dzieje i szybko informuje Cię o każdym zagrożeniu bezpieczeństwa. Możesz zainstalować także Avira Toolbar, który jest dodatkowym narzędziem do Twojej przeglądarki, dzięki czemu będziesz mieć zapewnione bezpieczeństwo już na tym poziomie.
Oczywiście z wirusami nigdy nic do końca nie wiadomo. Mogą nas rzeczywiście zaskoczyć. Wówczas czeka nas prawdopodobnie przeinstalowanie systemu lub ręczne ich usuwanie. Czasem może to być dość skomplikowane, a działając bez wiedzy w tym temacie możemy nipotrzebnie doprowadzić do uszkodzeń. Zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalisty, któty zrobi to dla nas w pełni bezpiecznie i przy okazji będziemy mogli mieć pewność, że wszystko działa, jak powinno.